Συμμετοχή στους 21ους Θεατρικούς Μαθητικούς Αγώνες Ακτίς Ονείρου

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε τη συμμετοχή των θεατρικών ομάδων του σχολείου μας (από τις απογευματινές δραστηριότητες) στους θεατρικούς μαθητικούς αγώνες «Ακτίς Ονείρου 2023» που διοργανώνουν κάθε χρόνο τα Πρότυπα Εκπαιδεύτρια Θεσσαλονίκης.

Οι μαθητές του σχολείου μας θα παρουσιάσουν τις παραστάσεις «Ένας γάτος μια φορά» και «Πολυξένη» την Πέμπτη 25/05/2023 και ώρα 16:00-17:00 στο Ολυμπιακό Μουσείο Θεσσαλονίκης. Η είσοδος είναι ελεύθερη. Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν με τελετή λήξης και απονομής των βραβείων την Κυριακή 28/05 στις 19:00 στο Ολυμπιακό Μουσείο. Η παρουσία σας θα επιβραβεύσει την αξιόλογη προσπάθεια των μαθητών μας και θα χαρίσει σε όλους νέες εμπειρίες πολιτισμού και τέχνης! Σας περιμένουμε όλους εκεί!

Διασκευή- Διδασκαλία-Σκηνοθεσία : Αθηνά Ευσταθίου, εκπαιδευτικός Θεατρικής Αγωγής 17ου Δημοτικού Καλαμαριάς.

Με εκτίμηση ΔΣ ΣΓΚ 17ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ