Ενημέρωση για ραντεβού με ψυχολόγο & κοινωνική λειτουργό του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε σχετικά με τη λειτουργία της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ) του Υπουργείου Παιδείας στο σχολείο μας. Η Επιτροπή αποτελείται από κοινωνικό λειτουργό, ψυχολόγο και εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής και συνεργάζεται με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Η ΕΔΥ έχει σκοπό τη διερεύνηση των αναγκών των μαθητών (μαθησιακές, συναισθηματικές, συμπεριφορικές και άλλες) και την υποστήριξη μαθητών, οικογενειών και εκπαιδευτικών στο έργο τους, στο πλαίσιο μιας υγιούς συνεργασίας σχολείου και οικογένειας. Η ψυχολόγος και η κοινωνική λειτουργός θα βρίσκονται στο σχολείο κάθε Τρίτη και θα υπάρχει δυνατότητα συναντήσεων κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης στο τηλέφωνο του σχολείου.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΖΩΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ