Σύγχρονη επικοινωνία με την ψυχολόγο του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς του 17ου ΔΣ Καλαμαριάς μπορούμε να επικοινωνήσουμε και σύγχρονα στην πλατφόρμα WEBEX, όπου θα πραγματοποιούμε τις τηλεδιασκέψεις συμβουλευτικής υποστήριξης. Η σύγχρονη λοιπόν επικοινωνία μας θα γίνεται κάθε Τρίτη κάποια ώρα που μας βολεύει μέσα στο ωράριο 12.00-16.00 που είναι ο χρόνος χρήσης για δημοτικά στην πλατφόρμα WEBEX.  Από εσάς θα ήθελα να με ενημερώνετε για το αίτημα σας για  τηλεδιάσκεψη-συμβουλευτική στο ΠΣΔ mail μου aposevasti  παπάκι sch.gr ή με άμεσο μήνυμα στην κυψέλη που ανήκετε ως μέλος (εικονίδιο πάνω δεξιά). Στο μήνυμα σας παρακαλώ να αναγράφετε το όνομα του/της μαθητή/τριας, την τάξη και το τμήμα, το σχολείο (για περιπτώσεις που δεν είστε ακόμα μέλη στις κυψέλες) καθώς και το όνομα του/της δασκάλου/ας. Θα σας απαντώ γραπτώς και θα ορίζουμε την ακριβή ώρα της τηλεδιάσκεψης. Επίσης παρακαλώ να τηρούμε τη διάρκεια της συνεδρίας στα 45 λεπτά. Θα ήθελα ακόμα να σας ενημερώσω ότι το πρόγραμμα των τηλεδιασκέψεων θα ξεκινήσει αμέσως μετά τις διακοπές του Πάσχα. Επίσης θα ήθελα να σημειώσω ότι μπορείτε να εκφράσετε το ενδιαφέρον σας στην πρότασή μου να υλοποιήσουμε τη σχολή γονέων μέσα από την τηλεδιάσκεψη, δηλαδή μικρές ομάδες γονέων, όπου μπορούμε να συζητούμε τα θέματα των παρουσιάσεων που αναρτώ εβδομαδιαία. Επομένως στο αίτημά σας θα ήθελα να μου διευκρινίσετε αν επιθυμείτε ατομική ή ομαδική συμβουλευτική υποστήριξη. Θα ήθελα ακόμα να σημειώσω ότι η τηλεδιάσκεψη που αφορά στα παιδιά έχει σκοπό  να παρουσιάζουν τα παιδιά τη δουλειά τους γύρω από τις δραστηριότητες που αναρτώ εβδομαδιαία για το βιβλίο.

Να είστε καλά! Η ψυχολόγος του σχολείου Σέβη Αποστόλου