Επιμορφωτική συνάντηση γονέων και κηδεμόνων μαθητών/τριών της Στ΄ τάξης των σχολείων της 2ης Περιφέρειας Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης

Σας γνωρίζουμε ότι στο πλαίσιο της Σεξουαλικής Αγωγής των μαθητών/τριών των σχολείων της 2ης Περιφέρειας Π.Ε. Ν. Θεσσαλονίκης, θα πραγματοποιηθεί επιμορφωτική συνάντηση των γονέων της ΣΤ΄ Τάξης την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 18.00 στο θεατράκι Χηλής του Δήμου Καλαμαριάς (Χηλής και Τριπόλεως, τηλ: 2313314581) όπου θα μιλήσει η γυναικολόγος, Χρυσαυγή Κότσυφα και η σχολική σύμβουλος, Δρ. Ψυχολογίας, Αικατερίνη Σουσαμίδου με θέμα: Ο ρόλος του γονέα στην ενημέρωση παιδιών για τη σεξουαλική τους ανάπτυξη. Η συμβολή της Ιατρικής και της Εκπαίδευσης στην πρόληψη.

.                                                                                              Η Σχολική Σύμβουλος

Δρ. Αικατερίνη  Σουσαμίδου